Рідна мово моя, Ти – жагуча криниця…». Тиждень, приурочений Дню української писемності та мови

У НВК «Гроно» з 06 до 10 листопада  проходив Тиждень української мови та літератури, приурочений Дню української писемності.

Відкриття тижня  розпочалось  тематичною лінійкою  до Дня української  писемності  та мови   «Допоки є Шевченка мова, то доти Україна є…».

Конкурс віршів про українську мову  «Цвіти і смійся, рідне слово, у серці щирому звучи! Моя чарівна, рідна мово, лети над світом, не мовчи!!!» показав щиру любов і повагу учнів гімназії до рідної мови. Читали вірші і вихованці початкової школи, і гімназисти, і вчителі. Протягом усього дня учні нашої школи декламували вірші про українську мову. Усі разом захопливо проводили перерви та  дарували гарний настрій .

Усі учасники конкурсу були відзначені грамотами.

Ерудит – шоу знавців української мови «Кращий знавець рідної мови».

 Ця інтелектуальна гра вкотре продемонструвала ерудицію учасників та інтерес учнів до вивчення рідної мови, а уболівальники 2 класів гімназії показали згуртованість та дружбу між однокласниками.

    Усі учасники інтелектуальної гри отримали  грамоти і бурхливі оплески.

   

 

 

 

 

 

 

 

 

А переможець конкурсу  Яценик Агафія (2-Б клас гімназії) автоматично стала учасником ІІ етапу Міжнародного мовного  конкурсу  ім. Петра  Яцика.  

Флешмоб  учнів, присвячений Дню української писемності та мови «Всіх нас єднає рідна мова, Всіх, хто живе у цім краю…», який проводився спільно з учнями 6 класів гімназії та учителями-філологами, продемонстрував не лише важкий тернистий шлях рідної мови, а вказав на важливість та актуальність збереження і поширення української лексики.

Літературний квест  «Читання – це знання, а знання – це успіх» привернув увагу і зацікавив не тільки його учасників-учнів перших класів гімназії, а й старшокласників, учителів, батьків. Учасники команд «Маленькі читачі»(1-Акл), «Читайлики»(1-Бкл), «Мудрагелики»(1-В кл.) не тільки цікаво представили свою команду, а й вправно і спритно виконали  усі завдання на кожній перерві, керуючись маршрутною картою. У фінальній частині склали за частинками потрібний вислів, разом зі старшокласниками виготовили колаж і красномовно його «захистили». Під спів дитячого ансамблю «Зоринка» були нагороджені аплодисментами вболівальників та відзначені номінаціями «Найкреативніші», «Найактивніші», «Найкмітливіші».

9 листопада, коли вся держава святкувала День української писемності та мови, учні  гімназії, учителі  долучились до написання Всеукраїнського диктанту національної єдності. Під приємний голос та чітку дикцію нашого талановитого мовознавця Олександра Авраменка вони ще раз могли не тільки почути багато цікавого з минувшини нашої держави, а й перевірити свою мовну грамотність. Кращими знавцями у написанні диктанту стали такі учні: Козак Евеліна(2-Бкл.); Тропак Яна(3-Акл.); Жилінська Соломія (4-Бкл.); Іванченко Діана(5-Вкл.); Яковенко Дмитро (6-Акл); Бабяк Софія (7-Бкл). 

9 листопада, в День писемності вчителі зарубіжної літератури Батько Т. В. та Росса О. В. провели брейн-ринг «Чи знаєш ти літературну казку?». Участь у конкурсі взяли учнівські команди 2-их класів гімназії: 2А клас – команда «Читайлики», 2Б клас – «Лідери» та 2В клас – «Читайлики». Діти змагалися, хто з них краще знає казки. Перемогу здобула команда «Лідери», проте усі діти проявили свої знання, змогли пригадати літературних героїв та авторів казок. 

Також класні керівники провели виховні години, тематичні бесіди «Мово рідна, слово рідне!..», які були приурочені до Дня української писемності та мови.

Comments:

There are no comments

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *