Порядок комунікації
Затверджено рішенням
педагогічної ради Ліцею «Гроно» ЛМР
протокол №1 від 31.08.2023р.
Угода
Про порядок використання мобільних телефонів під час освітнього процесу
Загальні положення
- Правила користування мобільними телефонами під час освітнього процесу в Ліцеї «Гроно» ЛМР є обов’язковими для виконання усіма учасниками освітнього процесу.
- Дотримання порядку використання мобільних телефонів підвищує якість та ефективність освітніх послуг, цивільні права усіх учасників освітнього процесу, захищає від спроб пропаганди культу насильства, жорстокості, зменшує шкідливий вплив мобільних телефонів на здоров’я учнів, забезпечує особисту безпеку здобувачів освіти, сприяє психологічно комфортним умовам.
- Учасники освітнього процесу відповідно до статті 307 Цивільного кодексу України Захист інтересів фізичної особи можуть бути зняті на фото-, кіно-, теле- відеоплівку лише за їх згодою.
- За збереження мобільного телефону повністю відповідає його власник. Адміністрація, колектив ліцею не несе відповідальності за збереження мобільних телефонів.
Використання мобільних телефонів у закладі
Здобувачі освіти можуть використовувати мобільні телефони:
- До початку або після закінчення навчальних занять.
- У разі виникнення надзвичайної ситуації для зв’язку зі спеціальними та екстреними службами міста (пожежна служба – 101, поліція – 102, швидка медична допомога – 103, служба екстреної допомоги – 112 і т. п.).
- Під час освітнього процесу тільки з дозволу вчителя для забезпечення застосування інформаційно-комунікаційних технологій (режими «калькулятор», «годинник», «дата», «секундомір», «календар», «блокнот», «записна книжка» тощо, аудіо відтворення (прослуховування музики, мови (режим «плеєр»), в тому числі через навушники), фото і відео відтворення (для навчальних ігор, перегляду зображень, текстів, малюнків, відеозаписів, фотографій), звукозапис (режим «диктофон»), електронна книжка).
- Під час перерв для перевірки наявності пропущених викликів, повідомлень, і, якщо в цьому є необхідність, передзвонити або відправити повідомлення.
Учасникам освітнього процесу слід пам’ятати:
- батьки, родичі, керівники позашкільних установ, в яких займаються учні мають бути повідомлені про час перерв між заняттями, заходами, для здійснення ними дзвінків саме під час перерв між уроками та іншими заняттями;
- для здійснення розмови по телефону потрібно вийти в коридор, дотримуватись правил спілкування;
- не дозволяється фотографувати мобільним телефоном, робити звукові записи або ж знімати ним відео, показувати оточуючим відео і фото, де пропагується насильство, жорстокість, вандалізм, в тому числі, з метою подальшого показу оточуючим;
- під час уроків, виховних, позакласних заходів, у шкільній бібліотеці необхідно вимикати або переводити телефон у режим «без звуку»;
- забезпечити надійне та безпечне перебування мобільного пристрою під час освітнього процесу.
У випадках недотримання здобувачами освіти правил використання мобільних телефонів у ліцеї можуть бути застосовані такі заходи:
– попередження, зауваження,
– повідомлення або виклик батьків (чи тих, хто їх замінює) для проведення роз’яснювальних бесід із учнями,
– повідомлення порушень правил використання мобільних телефонів у вигляді доповідної директорці ліцею (з написанням пояснювальної учнями),
– у разі систематичного або грубого порушення дозволяється вилучити телефон у здобувача освіти в присутності комісії в складі трьох осіб і скласти акт вилучення у двох примірниках (один примірник акта видається батькам учня). Вилучений телефон повертається батькам без права наступного використання учнем.
Порядок комунікацій
батьків, учителів та адміністрації
Ліцею «Гроно» ЛМР
в умовах карантинних обмежень
Для забезпечення зручностей у спілкуванні батьків з педагогами, адміністрацією, враховуючи необхідність створення безпечних умов перебування дітей у навчальному закладі, пропонуємо дотримуватися такого порядку
- Без особливої потреби до навчального закладу не заходити.
- Усі питання щодо організації освітнього процесу вирішувати дистанційно за допомогою засобів зв’язку.
- У разі потреби індивідуальну зустріч з учителем планувати в позаурочний час, попередньо узгодивши з педагогом. Контактну інформацію можна отримати в класного керівника, класовода, вахтера.
- Переміщення навчальним закладом для особистої зустрічі із адміністрацією здійснювати в супроводі охоронця.
- Планові питання вирішувати та обговорювати під час батьківських зборів.
- Батьки учнів молодших класів зобов’язані забезпечити самообслуговування дітей.
- Після закінчення уроків
- класоводи початкових класів організовано виводять учнів з приміщення навчального закладу та передають їх батькам.
- На заняття гуртків та секцій у другій половині дня учні допускаються при наявності перепустки встановленого зразка.
- З вихователем групи продовженого дня батьки контактують у телефонному режимі та зустрічають дітей на подвір’ї навчального закладу (контактна інформація та телефон у вахтера).