Правила поведінки для здобувачів освіти

 Положення про академічну доброчесність 2021р

 

Розділ 1. Загальні правила для здобувачів освіти.

Правила поведінки учнів базуються на законах України, постановах Міністерства освіти і науки України, положень про безпеку життєдіяльності, Статуті Ліцею.

Здобувачі освіти Ліцею повинні дотримуватись режиму роботи закладу освіти, який затверджений Правилами внутрішнього розпорядку.

 • Вчасно приходити у школу, не запізнюватися на лінійку (щопонеділка), ранкову зарядку (08.20 год), уроки, не пропускати навчальні заняття без поважних причин.
 • Щоденно дотримуватися охайного зовнішнього вигляду: учнівська форма, емблема, чисте та безпечне змінне взуття без високих підборів.
 • Під час уроків співпрацювати з учителями та однокласниками.
 • На перервах, уроках дотримуватись порядку та дисципліни, не псувати шкільне майно. 
 • Культурно поводитись у приміщеннях, на вулиці, у громадських місцях, не допускати проявів насильства та агресії. Не завдавати шкоди життю та здоров’ю інших учасників освітнього процесу , в тому числі і в позаурочний час.
 • Не приносити у заклад освіти ріжучі, колючі, вибухонебезпечні предмети, предмети піротехніки, отруйні речовини.
 • На уроках використання засобів зчитування, передачі та обробки інформації без згоди вчителя заборонено. Пристрої мають бути вимкненими та захованими у портфель.

Розділ 2. Правила поведінки у приміщенні та на території закладу освіти під час освітнього процесу                    

 1. Чітко виконувати правила безпеки життєдіяльності учнів: не бігати, не штовхатися, не кричати, не       влаштовувати метушливого, неконтрольованого руху.
 2. Бути обережним у найбільш травмонебезпечних місцях .
 3. Мати змінне взуття на низькому стійкому підборі.
 4. Цінні речі (мобільний телефон, гаманець із грошима, прикраси тощо) слід тримати постійно при собі, не передавати іншим, щоб запобігти втраті цінних речей. Нести особисту відповідальність за збереження власних речей.
 5. Бути уважними, не розмахувати навколо себе портфелем із підручниками або сумкою зі змінним взуттям. Ранці та особисті речі не залишати у проходах між партами навчальних кабінетів.
 6. Не вживати жувальні гумки.
 7. На уроках фізкультури, трудового навчання учні зобов’язані мати спортивну форму і робочий одяг, відповідно. На уроках підвищеної небезпеки (фізичне виховання, трудове навчання, фізика, інформатика, хімія) виконувати вправи, задані вчителем, тільки після прослуханого інструктажу та дозволу початку роботи.
 8. Уважно та спокійно користуватися виделками, скляним посудом та іншими приборами в їдальні, використовувати їх тільки за призначенням.
 9. Приходити до їдальні після закінчення уроку у визначений час та вчасно залишати приміщення їдальні з першим дзвінком на урок.
 10. Розмовляти під час обіду слід неголосно, щоб не турбувати тих, хто їсть поруч.
 11. Слід уживати тільки їжу й напої, придбані в їдальні. Не вживати зафарбовані напої (фанту, колу тощо), продукти швидкого харчування (чіпси, сухарики тощо). Чітко дотримуватися санітарно-гігієнічних норм.
 12. Учні мають прибирати стіл після вживання їжі.
 13. Учні мають право взяти в їдальню принесений із дому сніданок.
 14. Не заходити до їдальні у верхньому одязі.

Під час проведення перерв. 

 1. Виконувати всі розпорядження класного керівника, класовода, чергового вчителя, чергового адміністратора.
 2. Виконувати вимоги внутрішнього розпорядку та режиму роботи закладу освіти.
 3. Не здійснювати протиправні дії, не влаштовувати бійки між здобувачами освіти, не проявляти агресію та насильство. Не завдавати шкоди життю та здоров’ю інших учасників освітнього процесу, в тому числі і в позаурочний час.
 4. Пам‘ятати, що згідно Закону України про відеозйомку (ст.307 захист інтересів фізичної особи при проведенні фото-, кіно-, теле-, відеозйомок) учасники освітнього процесу можуть бути зняті на фото-, кіно-, теле-, відеоплівку лише за їх згодою.
 5. Не курити в приміщенні закладу освіти та за його межами сигарет, електронних сигарет, кальянів, не вживати алкоголю, наркотичних речовин.

Після закінчення перерв впродовж навчального дня.

 1. Після другого дзвінка на урок перебувати у навчальних кабінетах.
 2. Під час навчальних занять у кабінетах підвищеного рівня небезпеки (комп’ютерному класі, фізики, хімії, спортивній залі, трудових майстернях) приступати до занять тільки після проведеного інструктажу.
 3. Під час навчальних занять з фізичної культури чітко виконувати вказівки вчителя. Без дозволу не підходити до спортивних споруд на спортивних майданчиках. Бути обережним – рухатися повільно та спокійно, щоб не поранитися камінням, битим склом тощо. Самостійно йти із заняття заборонено.

   Під час проведення масових заходів.

23.Перед проведенням масових заходів (загальношкільних лінійок, руханок, шкільних свят, змагань, флешмобів, квестів тощо) повторити правила безпеки життєдіяльності, вимоги інструктажів щодо проведення масових свят та план евакуації в разі надзвичайної ситуації під час проведення масових заходів із учнями.

24.Чітко виконувати вказівки класного керівника, класовода, вихователя групи продовженого дня, вчителів, відповідальних за проведення заходу. Поводитись чинно, пристойно, не галасувати, уважно слухати промовців.

25. Після закінчення масового заходу залишати своє місце й виходити із приміщення слід тільки за вказівкою класного керівника, класовода класу, не створювати натовп.

26. Заборонено вибігати з приміщення, штовхатися під час виходу з приміщення, у якому відбувався захід.

Розділ 3. Вимоги безпеки життєдіяльності учнів під час освітнього процесу в разі виникнення аварійної ситуації

1.У разі виникнення аварійної ситуації під час освітнього процесу слід негайно повідомити класного керівника, класовода, чергового вчителя, чергового адміністратора.

2.Чітко виконувати вказівки класного керівника, класовода, не панікувати, не метушитися, нікуди не йти від керівника,  пам’ятати, що безпека твого життя залежить від тебе.

3.Потрібно правильно оцінити ситуацію і діяти відповідно до правил та вимог.  Намагатися залишити аварійно-небезпечне місце. 

4.Якщо непередбачувана ситуація виходить з-під контролю дорослих, потрібно терміново зв’язатися зі службами екстреної допомоги (101 – пожежна охорона, 102 – міліція, 103 – швидка медична допомога, 104 – газова служба) або рідними за мобільним зв’язком, вказуючи своє прізвище, ім’я, номер свого телефону та коротко описавши ситуацію, що склалася. Обов’язково слід вказати адресу закладу та телефон приймальні.