100 років День Соборності України Акту злуки УНР і ЗУНР

Сьогодні  – 22 січня ми святкуємо День Соборності, свято, встановлене у честь проголошення Першої Незалежності та Акту злуки УНР і ЗУНР. Минає 100 років від цієї історичної події.

В цей день 22 січня 1919 року на Софійському майдані в Києві, відбулось офіційне об’єднання Української Народної Республіки і Західноукраїнської Народної Республіки в одну державу.

«Однині воєдино зливаються століттями одірвані одна від одної частини єдиної України – Західноукраїнська Народна Республіка (Галичина, Буковина, Угорська Русь) і Наддніпрянська Велика Україна. Здійснились віковічні мрії, якими жили і за які умирали кращі сини України. Однині є єдина незалежна Українська Народна Республіка».

До цієї величної дати учитель історії Олексюк Оксана Миронівна підготувала виступ для учнів про значення Акту Злуки в національній історії. Прозвучали пісні Олександра Пономарьова «Заспіваймо пісню за Україну» та Святослава Вакарчука « Вставай, мила моя вставай».

100-річчю Акту злуки УНР і ЗУНР учні та учителі ліцею «Гроно» м. Львова присвятили «живий ланцюг» як символ єднання і Соборності України.

Слава Україні!

There are no comments

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *