Природничих наук

 

       Подивіться у природу глибше,         і тоді ви все краще зрозумієте

                                                                                                          Ейнштейн

 

    Знавців природничих наук та учнів, які хочуть ними стати, запрошуємо до участі у конкурсах, олімпіадах, природоохоронних акціях

   

Міжнародний природничий інтерактивний конкурс «Колосок»

 проводиться з метою  популяризації природничих знань  серед учнівської молоді.

Завдання конкурсу: формування цілісного погляду на оточуючий світ, уявлень про наукову картину світу, вироблену сучасним природознавством; розвиток мотивації учнів до вивчення дисциплін природничого циклу; вироблення стійких навичок роботи з науково-популярними виданнями, розвиток читацьких компетентностей, дослідницьких та творчих умінь учнів; розширення та поглиблення знань з природничих дисциплін, підтримка талановитих учнів та ініціативних учителів.

Матеріали для підготовки до конкурсу публікуються у Всеукраїнському науково-популярному природничому журналі для дітей „КОЛОСОК” та Всеукраїнській науково-популярній природничій газеті „КОЛОСОЧОК”, а також висвітлені  на сайті www.kolosok.org.ua.

Увага!    Колосок осінній – 30 листопада 2017 року

 

Всеукраїнська  природоохоронна акція  «ПТАХ РОКУ»

проводиться з метою привернення уваги учнівської молоді до проблем охорони птахів та їх природних біотопів, залучення учнів до активної природоохоронної роботи.

Птахом 2018 року Українським товариством охорони птахів обрано припутня Columba palumbus.

 

 

 

 

                                 Тиждень  природничих наук

З 05 по 09 лютого в гімназії відбувся  Тиждень природничих наук.

Протягом цього часу було проведено багато пізнавальних, змістовних, цікавих заходів.

  1. Це оформлення інтерактивної дошки учнями 6 А класу під керівництвом Кузнєцової Н.І та Кобрин І.М.
  2. Виставки стіннівок:

« Біологи жартують»  5 А клас ( вч. Гончар Н.С. ),  «Ядерна енергетика в Україні»  учні 4-5 класів гімназії   ( вч. Олексів Є.І. )

  1. Це навчально – розважальні заходи на перервах.

05.02 Квест серед учнів 2-4 класів на тему : « Фізика навколо нас», де гімназисти мали змогу побувати на трьох зупинках:

« Астрономія», « Фізика в літературних творах», « Фізика в дослідах»,

Вчителем  Кобрин І.М.  07.02.2018 було проведено ГРУ-ЗМАГАННЯ   “ЩАСЛИВИЙ ВИПАДОК” з  учнями  3Б та 3В класів.

Було запропоновано для дітей такі конкурси: «Цікаві слова» , «Читаємо карту», «Ти — мені, я — тобі», «Шифровка» , «Далі, далі…»   Перемогли у грі учні 3Б класу.

  1. Це ряд відкритих уроків:

31.01.2018 вчителі  Ковальова Н.С. та Кузнєцова Н.І. провели інтегрований урок у 4-А класі  «Хімія крові». Урок був цікавим, пізнавальним  завдяки поєднанню науковості та  практичності – гімназисти  міркували над проблемними питаннями, розв’язували задачі та переконалися, як отриманні знання можна використати для збереження власного здоров’я.

05.02 в 3 Б класі та 07.02 в 5 Б класах  Попович Г.І. провела уроки – екскурсії у відділення Приват банку, гімназисти мали можливість поглибити знання про роль банків в ринковій інфраструктурі, ознайомились з видами операцій, які проводять банки, з принципами організації банків в Україні, з їх різноманітними функціями, які вони виконують на ринку капіталів та грошей.

06.02 вчитель фізики Фурда М.Я. в 3 А та 3Б класах продемонструвала фрагмент уроку, де на дослідах  було показано роботу різноманітних фізичних явищ, що супроводжують нас  в повсякденному житті.

07.02. в 3 А класі було проведено вчителем Горбулько Р.С. урок на тему: «Географічне положення материка Північна Америка.Історія відкриття материка.»

Вчителями Руснак Г.С. та Машівською Г.М. було проведено бінарний урок з основ здоровя та  анг. мови « Спілкування з дорослими. Повага до батьків та вчителів. Взаємодопомога членів родини». На цьому уроці англійською мовою діти демонстрували різні способи спілкування. Вчились доброзичливого та розважливого ставлення до батьків, членів родини через різні стилі спілкування.

09.02. у 3-В класі відбулася інтелектуальна гра з фізики та хімії «Від атома до фізичного тіла».  Урок було проведено у формі змагання. Під час уроку учні продемонстрували свої знання про речовини, їх будову і властивості, уміння складати формули речовин за валентністю атомів елементів, здійснювати самоконтроль і взаємоконтроль, бажання допомогти один одному. Переможцем виявилася команда «Науковці», капітаном якої була Фітьо Звенислава. Учителі Вовк Н.О. та Ковальова Н.С.

Вчитель Кузнєцова Н.І. провела відкритий урок: « Ембріотехнології. Клонування: можливості і небезпеки» у 7-Б класі. Під час уроку  учні не лише поглибили знання про  сучасні  досягнення біотехнології ; але й   звернули увагу на їх практичне застосування, спробували проаналізувати морально-етичні аспекти сучасних  ембріотехнологій .

  1. 02 Попович Г.І. провела театралізоване дійство в 2 Б класі « Суд над погодою». В процесі цього дійства діти узагальнили знання про погоду, навчились доводити свою думку, пропонували шляхи вирішення проблем, пов’язаних з кліматом та погодою. Було продемонстровано цікаві мультимедійні презентації « Стихії погоди», «Витівки погоди», народні прикмети та загадки про погоду, використовували мультиборд . Було цікаво не лише учням.
  2. Це методичні заходи.

Міський тренінг учителів біології « Мова тіла домашніх тварин» , що відбувся в НМЦО 6 лютого. Учасник – Руснак А.С.

——————————————————

22 грудня  учні 3-В класу разом із вчителем біології Кузнєцовою Н.І. та класним керівником Вовк Н.О. відвідали виставку  “Мистецтво виживання” у  Львівському Державному  природознавчому музеї НАН України. Головна ідея виставки – досконалість природи та небезпека втручання людини у те, що формувалося мільйони років. Унікальні  експонати, цікава  розповідь екскурсовода  та завдання вчителя стали своєрідним підсумком вивчення теми ” Різноманітність тварин “. Діти закріпили та поглибили знання про  пристосування тварин до різних середовищ існування, ознайомилися з    представниками тваринного світу – як екзотичними , так і звичними  мешканцями місцевої фауни

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

14.12 відбувся бінарний урок (географія, англійська мова), проведений учителями Попович Г.І. та Сальник Л.С.

Учні проявляли знання і вміння працювати з географічною картою з теми «Різноманітність та утворення рівнин та гір на суходолі», презентували тему картинами. На уроці розвивалась допитливість, любов до географії та застосовувались знання англійської мови з географічних термінів, назв, вдосконалювалися  уміння діалогічного мовлення. Цікавий, змістовний, вдалий урок.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Завершується Всеукраїнська природоохоронна акція

Птах року 2017 – канюк звичайний”.

Цьогоріч  учасниками  стали  учні 3-В, 3-Б,  5-А класів гімназії. Діти   дізналися більше про особливості цього птаха, поділилися інформацією з однокласниками,  виготовили малюнки, газети,  підготували реферати, які надіслали до обласного екологічного центру.

Коротко про канюка

Цей вид найбільш звичний серед наших хижих птахів, саме його ми найчастіше бачимо з вікна автомобіля, що одинаком сидить на дереві, стовпі чи пагорбку. Вид гніздиться майже на всій території країни, окрім півдня степової смуги, а от взимку трапляється повсюдно.

Канюки полюють не ховаючись, на відкритих просторах, повільно літаючи та описуючи в польоті кола, часом «зависають» у повітрі.. За один день канюк з’їдає десятки мишей і полівок, зберігаючи, таким чином, багато зерна. Тому, знищуючи канюків, ми не лише поводимося з цими корисними птахами нелюдяно та несправедливо, а ще й завдаємо шкоди сільському господарству, винищуючи природних ворогів шкідників зернових культур.

22 листопада 2017р. учні 4-Б класу відвідали мінералогічний музей ЛНУ ім. Івана Франка, де змогли поглибити і систематизувати знання про закономірності поширення рудних і нерудних корисних копалин та їх зв’язок з геологічною будовою. Це сприяло розвитку логічного мислення, спостережливості, виховувався пізнавальний інтерес до географії і геології, любов до рідного краю, свідомого громадянина та дбайливого господаря своєї Землі. Музейний урок провела вчитель географії Попович Г.І.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

У День гімназії для учнів 3-5 класів учителями Кузнєцовою Н.І. та Гончар Н.С. було проведено інтерактивну гру «Біопазли». Учасникам необхідно було пройти кілька етапів:   розгадати  біологічні ребуси, задачі, розпізнати мікрооб’єкти та скласти  пазли. Приємно, що  гімназисти  успішно справилися із   завданнями, адже світ живого такий захоплюючий та цікавий!