Тиждень соціально-психологічного супроводу

Тиждень соціально-психологічного супроводу «Створення позитивного психологічного клімату в колективах» (13.11 – 17.11) був проведений з метою  формування в учнів навичок ефективного спілкування, згуртування класних колективів, розвитку  емпатії, зміцнення міжособистісних стосунків, активізації особистісних ресурсних станів.

15 листопада Шедний Р.М. та Коцюбинська Л.І. провели інтегрований урок фізичної культури та психології «Формування фізичної активності та згуртованості класного колективу» у 3-Г та 3-В класах. Під час гри з  парашутом діти  вчилися узгодженості дій, вмінню відчувати рух інших гравців, через рухи відчували те, що вони можуть бути частиною команди.

Позитивні емоції та гарний настрій панували на занятті з елементами тренінгу у  5-Г класі «Тімбілдинг в школі». Діти краще пізнали один одного, вчилися ефективно спілкуватися, розвивали вміння працювати в команді.

З метою формування навичок групової взаємодії та налагодження комунікації між дітьми, розвитку психічних процесів та релаксації з дітьми з ООП у ресурсній кімнаті були проведені цікаві заняття.

Під час тренінгу «Я корабель, що ніколи не потоне» молоді педагоги ознайомились із поняттям «ресурс педагога», розширили уявлення про внутрішні та зовнішні ресурси,  актуалізували внутрішній потенціал з метою пошуку власних ресурсів. З допомогою метафоричних карт краще зрозуміли себе, свої потреби та почуття.

На малій педраді «Єдність вимог освітнього процесу у початковій та основній школі, адаптація до навчання учнів 5-х класів» працівники психологічної служби надали педагогам рекомендації для покращення адаптаційного періоду учнів, налагодження міжособистісних стосунків та згуртування класних колективів.

16 листопада у Міжнародний день толерантності  практичний психолог взяла участь у методичному об’єднанні психологів Залізничного району, де  колеги обмінялись досвідом у напрямку роботи щодо розвитку рис особистості, які формують толерантну поведінку.

Під час бінарного уроку з основ християнської етики в 3-Г класі (підготували Федак Г.М. та Басараб О.В) діти більше дізналися про справи милосердя і доброти. Розгляд різних життєвих ситуацій та презентація спонукали учнів до виконання загальнолюдських правил суспільного життя. В кінці уроку діти  написали свої добрі вчинки на  «Долоньках доброти».

Також цікаво день толерантності провели учні 3- Б класу з вчительками Федак Г.М. та Басараб О.В. Переглянувши мультфільм « Їжачок»,  діти вдосконалили навички спілкування та взаємодії з іншими людьми  на основі доброзичливості та емпатії. На прикладі настанов Матері Терези діти склали квітку толерантності – де пелюстками були риси толерантної людини.

Під час тренінгу «Згуртування учнівського колективу» учні 6- Г класу вчилися працювати  в команді, усвідомлюючи свою роль і функцію в групі, виконували вправи «Розмовляючі руки», «Побудова кола», обговорювали притчу про зграю вовків у джунглях  та у підсумку уроку склали сонечко, промінчиками якого були риси, потрібні для злагоджених дій у групі.

Шкільна бібліотекарка організувала виставку «Толерантність – запорука людяності», на якій було розміщено цікаву інформацію про толерантність у періодичних виданнях, буклетах та книгах. 

There are no comments

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *