Виховна година “Мріє, не зрадь”

27.02.2023 року в 6-В класі була проведена виховна година “Мріє, не зрадь” до дня народження Лесі Українки (класний керівник Сітькова Ірина Миколаївна). Діти протягом тижня готувалися до цього заходу. Вони виготовляли спільний плакат – портрет поетеси: кожен учень/кожна учениця мали розфарбувати свій фрагмент, а потім зібрати зображення в єдине ціле.

Під час виховної години учні й учениці взяли участь у вікторині “Магічні числа Лесі”, де за кожним числом приховувався факт із творчої біографії мисткині. 6-класники/ці мали можливість почути голос Лариси Косач, записаний на фонограф і оцифрований сьогодні, а також дізнатися історію цього запису.

Цікавою родзинкою стало знайомство з діпвідео, створеним штучним інтелектом на основі Лесиної світлини. Це дало можливість поглибити знання з медіаграмотности й нагадати про правила трьох перевірок інформації різних типів з інтернет-джерел. Насамкінець 6-класники/ці за хмарками слів відновлювали рядки поезій Прометеєвої дочки, що стали крилатими. Цей захід допоміг усвідомити, що про Лесю варто говорити як про геніальну й сильну особистість, а не слабосилу й замучену хворобою жінку.

Авторка І. М. Сітькова

There are no comments

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *