Екскурсія на 12 з плюсом!
13 жовтня учням 4 Б та 3 Г класів стелилася дорога до невеличкого містечка Хирів, що на Львівщині. По дорозі вступили до родинного маєтку відомого польського драматурга Олександра Фредра у селі Бенькова Вишня (нині – Вишня), де народилася мати митрополита Андрея Шептицького, Софія.
Далі, зупинилися у Самборі, щоб помолитися в старовинній церкві Різдва Пресвятої Богородиці до чудотворної ікони пречистої Діви Марії, яка упродовж тривалого часу була єдиною коронованою іконою в Україні, та вклонитися мощам Святого Валентина, які третє сторіччя поспіль зберігають у храмі. Так-так, того самого, чий день ми святкуємо 14 лютого!
Милуючись осінніми краєвидами, не змогли оминути велетенських вітряків Старосамбірської вітроелектростанції – казкових велетнів, що зачаровують погляд.
Насамкінець, довгоочікувана екскурсія конвіктом! У Хирові за часів Австрії і Польщі широкої слави собі зажив місцевий конвікт (по-іншому, школа-інтернат релігійного типу). У міжвоєнні часи за матеріальною базою та якістю середньої освіти заклад належав до найкращих у Європі. Тут було понад 300 кімнат для навчання, кожен учень мав свою спальню, діяла окрема пекарня, лікарня тощо. З початком Другої світової війни заклад було перетворено на військовий. У ньому розмістили спочатку радянські військові частини, потім німецькі, а згодом і українські.
Зараз споруда колишнього конвікту перебуває у приватній власності. Там обладнують виставкові зали, а у планах – відновити навчальний заклад європейського зразка та розбудувати туристично-відпочинковий комплекс, у якому ми також побували. 

There are no comments

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *