Інформатики

Для тих, хто любить інформатику

Пропонуємо випробувати свої сили у щорічних конкурсах та олімпіадах:

 

Конкурс Бобер

 

 

.

Кожного року, в перших числах листопада, проводиться міжнародний конкурс з інформатики та комп’ютерної грамотності “Бобер” (Bebras).

Ідея такого конкурсу виникла в 2003 році під час проведення в США Міжнародної Олімпіади з Інформатики у керівника литовської команди професора Валентини Дагєне. Там же з’явилась і назва конкурсу. Відомий американський вислів про працьовитих і цілеспрямованих людей– «Busy as a beaver». Тому симпатичний бобер став символом цього турніру.

Перший конкурс був проведений у Литві в 2004 році. Україна приєдналась до конкурсу у 2008 році. Тоді участь взяло 1429 учнів. У листопаді 2016 Україна піднялась на 3 місце по кількості учнів, які взяли участь у конкурсі.

1. Франція –           475 тисяч
2. Німеччина  –       291 тис.
3. Україна –            99 тис.

 

4. Великобританія – 82 тис.
5. Чехія –                72 тис.
6. Білорусь –            71 тис.

У конкурсі можуть взяти участь учні 2-11 класів.

Більше про конкурс можна прочитати на офіційному сайті  http://bober.net.ua/  та у Вікіпедії. Про результати   щорічного проведення  турніру у нашій школі читайте у Новинах кафедри

 

Міські учнівські інтернет-олімпіади

 

 Всеукраїнська учнівська олімпіада з інформаційних технологій «Львів відкритий для світу» започаткована у 2013 році у м. Львові і проводиться серед учнів середніх закладів освіти в номінаціях: комп’ютерна лінгвістика (англійська мова); офісні програми, «Графіка», «Веб-дизайн», «Обчислювальна техніка», «Програмування». Учасниками міської учнівської олімпіади з інформаційних технологій можуть бути учні 5-11-их класів середніх загальноосвітніх навчальних закладів України. Більше інформації тут

Для юних програмістів: Година коду

 

 

Година коду є одно-годинним вступом до інформатики, призначеним для демістифікації програмування, а також демонстрації того, що кожен може опанувати його основи і залучення учасників до сфери інформатики. Ця кампанія стала всесвітнім заходом визнання інформатики.

Година коду відбувається щороку протягом всесвітного тижня інформатики. Він проходить щороку на честь дня народження піонера комп’ютерних наук Адмірала Грейс Мюрей Хоппер (9 грудня 1906). У 2016 в Україні Година коду проходила   5-9 грудня, але  її можна проводити протягом року. Спробувати свої сили можна на сайті  https://hourofcode.com/hu/uk

Всеукраїнські учнівські олімпіади 

 

 

Всеукраїнські учнівські олімпіади з базових предметів — це різновид інтелектуальних змагань на освітньому просторі України.

Олімпіада відбувається в 4 етапи:
І-й етап (шкільний рівень),
ІІ-й етап (районний рівень),
ІІІ-й етап (міський рівень),
IV-й етап (всеукраїнський рівень).

Про переможців та призерів олімпіади з інформатики читайте у Новинах кафедри

Кафедра працює спираючись на щорічні методичні рекомендації (Методичний семінар 21-22 )по викладанню предмета, які обговорюються на засіданнях кафедри.